Час летить неймовірно швидко. Ось і літо на своєму екваторі.
Що ж робити, якщо у вас порожні площі на грядках? Якщо ви з якихось причин просто не встигли зробити посіви, або якісь культури не зійшли або перший урожай вже отримано, наприклад, редиски або салатів. Що можна посадити на пустуючих грядках, але найголовніше, щоби встигнути отримати врожай в цьому сезоні?
Зрозуміло, що найкраще проводити посіви вчасно. При вчасних посівах холодостійких культур уповільнюється зростання лише надземної частини рослини, але коренева система при цьому росте та розвивається дуже стрімко. Надалі потужне коріння легко забезпечує рослини вологою та необхідними мікроелементами.
У теплолюбних культур, таких як огірок, кабачок при посівах в травні плодоношення починається в теплі липневі дні.
Липень - чудовий час для повторних посадок культур, що швидко дозрівають. Частина грядок звільняється від попередніх культур, а це означає що їх можна засіяти новими овочами та зеленню, щоб мати пустого місця на городу. У цей час земля вже прогріта, сходи швидко з'являються та активно зростають.
Що можна посадити у липні:
Сміливо можна сіяти культури з коротким періодом вегетації, таких як салат листовий, кріп. Ці культури часто вирощують контейнерним способом. Посіви виробляють кожні 15 майже до кінця літа. При цьому завжди на столі буде свіжа зелень.
Наприклад Зелень:
Шпинат та салат слід садити на глибину 2-3 см і після появи сходів проріджувати на відстань 2-3 см. Регулярний полив та розпушування необхідні.
Кріп і руколу висівайте на глибину 1 см, уникаючи загущення посівів, та підтримуйте регулярний полив.
Петрушку та кінзу сіють на глибину 2 см. Ці культури розвиваються повільніше, тому вимагають регулярного прополювання та розпушування, а також важливий регулярний полив.
Коренеплоди:
Редиска висівайте на глибину 1,5-2 см з відстанню між рослинами 3-5 см. Для літнього посіву підходять пізні сорти, що вимагають пухкого ґрунту, поливу та проріджування.
Дайкон висівайте на глибину 2 см з відстанню 25-30 см між рослинами і 40-50 см у ряду. Цей овоч вимагає легкого ґрунту та простору для розлогої розетки листя.
Редьку сіють негусто на глибину 2-3 см, потім регулярно поливають, розпушують ґрунт і видаляють бур'яни.
Ріпу можна сіяти повторно в липні для зимового зберігання, насіння укладають на глибину 1,5 см і проріджують, щоб відстань між рослинами становила 10-15 см.
Кольрабі сіють на глибину 2-3 см з відстанню 20-30 см між рослинами. Вибирайте ранні сорти для найкращих результатів.
Сіяти насіння огірків у середині липня допоможе продовжити їхній сезон плодоношення. Важливо обирати скоростиглі сорти та забезпечити укриття, особливо якщо посів припадає на спекотні дні. Огірки почнуть плодоносити до кінця серпня, коли ночі стають холодними.
Капуста:
У липні можна посадити ранню, пекінську, кольорову та броколі. Овочі дозріють через 2-2,5 місяці.
Білокочанну та цвітну капусту, а також броколі сіють на початку місяця.
Пекінську капусту сіють із середини місяця; вона швидко дозріває та готова до вживання через 2 місяці.
Горох:
Горох - швидкозростаюча культура, що ідеально підходить для повторного посіву. Садіть ранні сорти на глибину 2-3 см з відстанню 20-25 см між рослинами.
Слід пам'ятати, що регулярний полив, розпушування ґрунту та догляд за рослинами потрібні для отримання гарного врожаю в умовах літнього сезону.