Лютий нагадує лінію старту для городника. Через 3, 2, 1... можна починати працювати на городі. Все починає прокидатися, день все довший, а настрій кращий. Зазвичай цей місяць є плануванням купівлі насіння овочів, забезпечення усіма необхідними засобами захисту рослин та добрива, поки ціна на них ще не така висока, як в сезон і найголовніше: посівом насіння на разсаду.

Безперечно багато починаючих та досвідченних садівників починають аналізувати погоду, вивчати місячний посівний календар на 2024 рік та чекають, чекають поки життя забуяє і ми знову зможемо поринути в чарівний світ природи, радувати дітей та внуків першими плодами з городу, та просто жити своє краще життя! А щоб ви подарували собі максимум задоволення від роботи і отримали чудовий врожай, яким будете насолоджувтаись ви, ваші діти та внук - ми підготували для вас посивний календар на лютий.

Сприятливі дні для посіву в лютому 2024 року:

Цей рік високосний, завдяки цьому ми отримуємо на один день для вирощування розсади більше.
Сприятливими днями є: 1-8, 12, 15, 16, 19-21, 27-29 лютого. Цей місяць, як говорить лунний посівний календар є в цілому сприятливим і місяць знаходиться в зростаючій фазі, про те є кілька днів, коли від роботи варто утриматись.

А саме, несприятливі дні це: 9-11 та 24 лютого, тобто усього 4 дні.

В цей краще зайнятися іншими справами, зокрема запланувати спосіб замочування насіння, якщо маєте необроблене насіння. Визначити та запланувати, які культури та в який спосіб будете садити на городі цьогоріч. Наприклад ми помітили, що городники часто вирощують поруч картоплю, томати, перець та баклажани, що не рекомендовано. Оскільки так збільшується ризик захворювання цілої групи рослин, бо вони належать до однієї групи пасльонових і переносять ті самі хвороби. Так само не радимо садити поруч помідори та огірки, оскільки в цьому випадку обидві культури будуть погано плодоносити, оскільки умови поливу для цих культур мають бути різними.

Посівний календар на 2024 рік таблиця:

Якщо ви бажаєте отримати потужну та сильну розсаду, рекомендуємо дотримуватись дат посіву, як рекомендує календар городника.

Рослина Сприятливі дати для висаджування
Коренеплоди та цибулеві 1-3, 6, 7, 27-29 лютого
Часник 1-7, 27-29 лютого
Томати, фізаліс 4-8, 13-21, 29 лютого
Сприятливі дні для посіву перцю 4-6, 15-21, 29 лютого
Огірки 4-8, 15-21, 29 лютого
Кабачки, патисони 15-21 лютого
Салати, цикорій 13-16, 19-21 лютого
Шпинат 13, 14, 19-21 лютого
Кріп, петрушка, кінза 12-16, 19-21 лютого
Базилік, материнка, розмарин 1, 19-21, 25-28 лютого
Суниця та полуниця 2, 3, 15-21, 29 лютого
Яблуня 4-8, 15, 16 лютого
Груша, айва 1, 7, 8, 15, 16, 27, 28 лютого
Абрикос, вишня, слива, персик 1, 4-8, 15, 16, 27, 28 лютого
Черешня 15, 16, 22, 23 лютого
Малина, ожина 2, 3, 15-21, 29 лютого
Виноград 1-6, 12, 15, 16, 19-21, 27-29 лютого
Однорічники 1, 19-21, 25-28 лютого
Цибулинні та бульбові 2, 3, 7, 8, 12, 15-18, 25, 26, 29 лютого
Трав’янисті багаторічники 1, 19-21, 25-28 лютого
Хвойні 25, 26 лютого
Чагарники та дерева 4-6, 15, 16, 19-23, 25, 26 лютого


Пізні сорти чи гібриди томатів можна висаджувати на розсаду в середині або кінці лютого місяця. так можна отримати ранній врожай. Висаджуємо насіння у вологий грунт в маленькі ємкості і накриваємо около 1 см грунту, після чого ставимо в тепле місце. У відкритий грунт помідори пересадити можна буде в квітні або ж травні

Середній і пізній болгарський перець та баклажани також можна висаджувати на розсаду в середині лютого.
Якщо насіння необроблене, рекомендуємо його замочити, щоб отримати кращі сходи та забезпечити рослинам імунітет перед хворобами. Правильне замочування допоможе добре укоринитися та не хворіти розсаді.

Для замочування можна використати марганець, або вже готовий комплект для замочування насіння.

Увага! Голландське насіння, яке ми продаємо на нашому сайті вже оброблене і не потребує замочування.
Якщо ви хочете покращити якість розсади та врожай, рекомендуємо використати комплект потужна розсада:
Комплект для вирощування розсади

Ріпчасту цибулю і цибулю порей також вже можна висаджувати в середині лютого, попередньо замочивши в теплій воді. Пересадка у відкритий грунт відбудеться в травні

Також важливо знати, які квіти сіяти на розсаду у лютому:

Бегонія - хороший вибір для розсади на лютий. Грунт можа покращити за допомогою торфу, піску та перегнилого листя, до проростання насіння землю утримувтаи під плівкою

Петунія - садити в середині абок інці лютого в торф'яні таблетки або стаканчики та утримувати в світлому місці.

Тюльпани та нарциси - відмінний вибір, якщо бажаєте щоб вони розквітли до березня. 
 

Посівний календар лютий 2024 по днях

з 1 по 3 лютого: це родючі дні. Підготуйте грунт для розсади. В ці дні можна вже висівати розсаду баклажана, перцю, томатів та цибулі порей на підвіконні. Якщо маєте теплицю можна сіяти квіти та готувати цибулини для посадки у майбутньому. Також можна вирощувати салат, моркву, шпинат та редьку. 

з 4 по 5 лютого: заготуйте живці та проведіть сантірну обрізку дерев, можна побілити стовбур. Також цими днями можна посадити часник і цибулю на підвіконні. Якщо ви не визначились, яке насіння овочів придбати - рекомендуємо поквапитись, щоб мати все необхідне на сезон.

з 6 по 7 лютого: не варто пересаджувтаи рослини, але якщо вирішите провести посіви у теплиці чи на підвіконні, то рекомендуємо сіяти селеру або цибулю порей. Можна проводити полив розсади, але дуже помірно.

з 8 по 10 лютого: місячний календар на лютий не радить працювати з рослинами в ці дні, оскільки це дні молодика. Варто провести планування посівів, вивичти додаткову інформацію або ж купити все, що вам необхідно на сезон. Якщо підбираєте, яку моркву обрати на цей сезон, хорошим вибором буде морква канада

з 11 по 12 лютого: вдалий день для роботи, можна сіяти на розсаду перці, баклажани, помідори. Пікірувати розсаду у теплицях та прополювати бур'яни, аби вони не заважали росту розсади. Рекомендуємо збільшити полив рослин, але не робити жодних пересадок чи обрізок в саду. Ці дні варто попрацювати, оскільки наступні будуть не дуже родючими

з 12 по 13 лютого: ці дні вважаються не дуже родючими згідно з лунним календарем. Заплануйте свій графік так, аби наступні дні ви могли попрацювати, оскільки це будть найродючіші дні. Перевірте чи ви маєте все для висіву розсади, перевірте чи достатньо у вас насіння і як ви будете замочувати насіння, у разі використання необроблених сортів чи гібридів

з 14 по 15 лютого: дні, на які ви чекали, супер родючі. Можна сіяти і садити абсолютно ВСЕ! Особливо болгарський перець та пізні томати. Також це вдалі дні для гороху чи квасолі. Якщо маєте сад, можна зайнятися прищіпкою нових живців. 

з 16 по 18 лютого: перевірте якість насіння та цибулин, якщо вони у вас залишились з минулого року. Вдалі дні для сочевиці, квасолі та гороху. Можна садити квіти на розсаду. 

з 19 по 23 лютого: найбільш врожайні дні у лютому, можна сіяти і садити абсолютно все. В теплицях, які обігріваються: ранні сорти огірків, помідорів, капусти чи салату. Для розсади на підвіконні: томати, перець та квіти. У саду варто подбати про боротьбу із гризунами та обрізкою дерев та кімнітних рослин.

з 24 по 25 лютого: повний місяць, заборонено сіяти та садити. Подбайте про ззакупівлю необхідних добрив на весну, наприклад можете купити нітроамофоску

з 26 по 27 лютого: неврожайні дні. Можна відпочити або висадити саджанці в саду, якщо температура буде плюсова.

з 28 по 29 лютого: вдалі та родючі дні, можна сіяти пізньостиглі помідори на розсаду. Також на розсаду можна висівти салати, цибулю та часник. Рекомендуємо підгодовувати рослини, щоб забезпечити їм хороший розвиток.