Посівний календар для листопада 2024 року з урахуванням фаз Місяця:
- Вдалі дні для посадки та пересадки: 2, 6, 7, 10, 11, 14, 18, 19, 28, 29 листопада. У ці дні рослини краще приживаються та активно розвиваються.
- Невдалі дні для садово-городніх робіт: 1, 3, 4, 5, 8, 9, 15, 16, 17, 20, 21, 30 листопада. У цей час варто уникати посадок та пересадок.
- Нейтральні дні: 12, 13, 23, 24, 25, 26, 27 листопада. У ці дні можна виконувати інші роботи на городі, як-от прополка чи догляд за рослинами, але для посадки вони не настільки сприятливі.
Цей календар дозволяє гармонійно поєднувати природні ритми з роботою в саду для кращого врожаю та здорового росту рослин.
Посівний календар на листопад 2024 року по днях
Ось детальний місячний посівний календар для садівників та городників на листопад 2024 року. У кожному дні враховані сприятливі періоди для робіт з кімнатними та садовими рослинами, підживлення, підготовки ґрунту та рекомендації щодо вибору товарів з асортименту Cultiva.
1 листопада (Несприятливий день)
Відпочиньте від посадкових робіт і займіться інвентаризацією запасів. Перевірте наявність насіння та добрив. На наступний сезон радимо звернути увагу на насіння огірка Амур F1 для отримання раннього врожаю. Огірок Амур F1 – це популярний ранньостиглий гібрид огірка, відомий своєю високою врожайністю та стійкістю до хвороб. Плоди невеликі, хрусткі, з відмінним смаком, ідеально підходять для свіжих салатів та консервації. Вегетаційний період – близько 40-45 днів, що дозволяє отримати перший врожай дуже рано. Амур F1 добре переносить коливання температури і дає стабільний врожай навіть у складних умовах.
2 листопада (Сприятливий день)
Сьогодні вдалий день для пересадок кімнатних рослин. Використовуйте органічне добриво Сила Землі для кімнатних рослин для покращення живлення кореневої системи. Це економічно вигідне добриво для орхідей та інших кімнатних, яке сприяє цвітінню та покращенню іммунітету рослин на осінньо-зимовий період. Добриво Сила Землі для орхідей містить високу концентрацію гуміннових речовин та корисних макро та мікроелементів.
3 листопада (Несприятливий день)
Садові роботи краще відкласти. Використовуйте день для планування посівів, зокрема для придбання капуста Агресор F1, що стійка до холодів і ідеально підходить для ранніх посадок. Це пізній гібрид, який славиться тим, що він зростає абсолютно всюди, тому радимо придбати насіння зараз, аби зекономити, оскільки чатсо ціни зростають після Нового Року.
4 листопада (Несприятливий день)
Приділіть увагу догляду за кімнатними рослинами. Зараз чудовий час для захисту кімнатних рослин від хвороб та шкідників. Наприклад чудовими будуть саме органічні засоби, оскільки їх можна легко та безпечно для себе та тваринок використовувати в приміщенні. Наприклад щоб прибрати шкідники орхідей, є готовий комплект.
5 листопада (Несприятливий день)
Перегляньте інструменти та подумайте, чи є щось, що треба оновити. Для точного підживлення рослин у наступному сезоні буде корисний Ручний Обприскувач Матабі. Це надійний та довговічний обприскувач, який має 2 роки гарантії.
6 листопада (Сприятливий день)
Сприятливий день для підживлення кімнатних рослинок. Використовуйте добриво Сила Землі для фікуса та інших кімнатних рослин для поліпшення загального стану рослин, воно також зміцнює кореневу систему. Підживлення слід проводити раз на місяць або навіть рідше, щоб не перевантажувати рослину зайвими поживними речовинами. Підживлення гуматами восени допоможе рослинам зберегти енергію та здоров'я до весняного пробудження, забезпечуючи їм необхідні ресурси на зимовий період.
7 листопада (Сприятливий день)
Зверніть увагу на ваші кімнатні рослини, дні стають коротшими, тому рослинам може бракувати світла. Переставте їх ближче до вікна або використовуйте додаткове освітлення, якщо рослина потребує багато світла. Ідеально підходять спеціальні лампи для вирощування рослин, які забезпечують необхідний спектр світла. Багато рослин комфортно почуваються при температурі від 15 до 22 °C. Уникайте перепадів температури, не розташовуйте рослини біля опалювальних приладів і захистіть їх від холодних протягів, особливо якщо вони стоять біля вікон.
8 листопада (Несприятливий день)
Краще відкласти будь-які посівні роботи. Займіться пошуком якісного насіння. Виберіть жовтий кавун Оранж Лакшері, якщо шукаєте цікаві варіанти для літнього врожаю. Восени на ринку зазвичай представлено найбільший асортимент насіння, оскільки саме в цей час компанії поповнюють запаси новим урожаєм. Ви можете вибрати насіння найпопулярніших сортів, які часто розкуповуються вже до весни.
9 листопада (Несприятливий день)
Займіться санітарним обрізанням кімнатних рослин. Видаліть сухе, жовте або пошкоджене листя, а також засохлі квітконоси. Це допоможе рослинам зберегти більше енергії. Через зниження вологості повітря та зменшення провітрювання рослини стають більш вразливими до шкідників, як-от павутинний кліщ, білокрилка та попелиці. Регулярно оглядайте листя і, за необхідності, використовуйте безпечні засоби для боротьби з шкідниками
10 листопада (Сприятливий день)
Сприятливий день для пересадки рослин. Внесіть до ґрунту біогумус для покращення структури і підвищення родючості. Біогумус – це натуральне органічне добриво, яке отримують із продуктів життєдіяльності черв'яків. Його можна використовувати восени для підготовки ґрунту, адже він забезпечує рослини поживними речовинами та поліпшує структуру ґрунту, роблячи його більш пухким і повітряним. Восени біогумус можна внести у відкритий ґрунт для підготовки до наступного сезону. На 1 квадратний метр потрібно внести приблизно 1-2 кг біогумусу. Його слід рівномірно розподілити по поверхні ґрунту і перекопати на глибину 10-15 см.
11 листопада (Сприятливий день)
Чудовий день для посадок та експерементів. Вирощування ківі з дітьми вдома – це захопливий проєкт, а торф’яні таблетки Jiffy зроблять цей процес легким і цікавим. Ось як це зробити:
Спочатку візьміть стиглий плід ківі, розріжте його та обережно вийміть насіння. Промийте насіння в ситі під водою, щоб позбутися м'якоті, що запобіжить гниттю під час пророщування. Після цього підготуйте торф'яні таблетки Jiffy: помістіть їх у невелику ємність і залийте теплою водою. Таблетки швидко набухнуть і перетворяться на торф’яні циліндри, готові для посіву.
Коли таблетки набухнуть, покладіть кілька насінин ківі у центр кожної таблетки та злегка притисніть їх до торфу. Розмістіть таблетки у пластиковий піддон або контейнери для пророщування та злегка зволожте торф пульверизатором. Накрийте піддон прозорою плівкою або помістіть його у пластиковий контейнер, щоб створити ефект міні-теплиці. Це підвищить вологість і тепло, що допоможе насінню швидше прорости.
Поставте контейнер у тепле світле місце, але не під прямі сонячні промені. Поясніть дітям важливість зволоження – час від часу відкривайте теплицю для провітрювання та обережно обприскуйте таблетки водою, щоб вони залишались вологими. Протягом двох-трьох тижнів ви помітите маленькі паростки. Як тільки розсада стане достатньо великою, її можна буде пересадити у більший горщик або в сад, якщо дозволяє погода.
12 листопада (Нейтральний день)
Перевірте котли та каміни. Для ефективного очищення котлів і димоходів варто використовувати спеціальні хімічні засоби, такі як порошки, гранули або брикети. Ці засоби містять активні компоненти, які при згорянні виділяють речовини, що розм'якшують і видаляють відкладення сажі та креозоту на стінках котла та димоходу. Регулярне застосування таких засобів знижує ризик займання сажі, покращує теплообмін і зменшує витрати палива, підвищуючи загальну ефективність опалювальної системи. Очищувальні брикети для димоходів особливо зручні, адже їх достатньо покласти в топку, і вони діятимуть під час горіння, що спрощує процес обслуговування котла чи печі.
13 листопада (Нейтральний день)
Варто звернути увагу на захист від мишей, які в холодну пору року часто шукають притулок у будинках, підвалах та господарських приміщеннях.
14 листопада (Сприятливий день)
Сприятливий день за місячним календарем, чудово підходить для догляду за рослинами. Цього дня можна пересадити кімнатні рослини, оновивши ґрунт і додавши свіжу ґрунтову суміш із добривами, такими як гумати, для зміцнення кореневої системи. Також рекомендується підживити рослини органічними добривами, щоб підтримати їхній імунітет і підготувати до зимового періоду, забезпечивши здоровий ріст і гарний вигляд.
15 листопада (Несприятливий день)
Краще утриматися від пересадок і підживлення рослин. Натомість можна зайнятися іншими корисними справами. Захист кімнатних рослин від грибкових захворювань є важливим етапом догляду, особливо в осінньо-зимовий період, коли через зниження освітлення, вологості та вентиляції рослини стають більш вразливими. Грибкові захворювання часто розвиваються через надмірну вологу в ґрунті. Поливайте рослини лише тоді, коли верхній шар ґрунту підсихає, і уникайте застою води в піддонах. При перших ознаках грибкових уражень, таких як плями на листі або пліснява на ґрунті, використовуйте натуральні фунгіциди, наприклад, Бітоксибацилін Спрей. Він безпечний для рослин і людей та допомагає боротися з різними видами грибків.
16 листопада (Несприятливий день)
16 листопада, у несприятливий день для пересадок, можна провести механічний догляд за кімнатними рослинами. Протріть листя вологою ганчіркою, щоб видалити пил і покращити фотосинтез, а також видаліть сухі чи пошкоджені листки для охайного вигляду рослин. Акуратно розпуште верхній шар ґрунту, щоб покращити доступ кисню до коренів, і огляньте рослини на наявність шкідників чи ознак хвороб. Цей догляд допоможе рослинам залишатися здоровими і підготуватися до зимового періоду.
17 листопада (Несприятливий день)
У несприятливий для посадок день, ідеально підходить для планування майбутнього сезону і купівлі насіння овочів. Осінь – чудовий час для вибору найкращих сортів, оскільки саме зараз у продажу є свіжі партії насіння з високою схожістю. Рекомендується купити голландське насіння, перевірені сорти для ранніх весняних посадок, такі як капуста Агресор, огірки Амур і Огірок Кассіус Це дозволить вам мати під рукою все необхідне, планувати розташування культур на ділянці та підготуватися до посівної, не хвилюючись про дефіцит потрібних сортів навесні.
18 листопада (Сприятливий день)
Сприятливий день для підживлення рослин, тому саме час забезпечити їх необхідними поживними речовинами перед зимовим періодом. Ось кілька порад, як правильно підживити рослини: обирайте добрива з низьким вмістом азоту, які краще підходять для осіннього підживлення.
19 листопада (Сприятливий день)
Сприятливий день за місячним календарем, – чудова нагода для відновлення родючості ґрунту за допомогою концентрату гумату калію, такого як «Сила Землі Нітрогумат». Гумат калію – це природний стимулятор, який покращує структуру ґрунту, підвищує вміст органічних речовин і сприяє активнішому поглинанню поживних елементів корінням рослин.
20 листопада (Несприятливий день)
Сьогодні не варто займатися рослинами. Приділіть увагу пошуку насіння на сезон 2025, наприклад Голландське насіння капусти. Особливу увагу зверніть на насіння капусти Мегатон, це класний гібрид для свіжого споживання та тушкування.
21 листопада (Несприятливий день)
Несприятливий день для посадкових робіт, можна зайнятися підготовкою рослин до зимівлі, забезпечивши їх укриттям. Це допоможе захистити рослини від морозів, вітру та перепадів температур. Використовуйте сухе листя, солому або ялинові гілки для укриття багаторічників, трав'янистих рослин і кореневої зони кущів. Для чутливих до холоду рослин можна застосувати агроволокно або мішковину, накриваючи кущі або дерева таким чином, щоб залишити циркуляцію повітря і запобігти загниванню. Молоді саджанці обгорніть захисною сіткою або мішковиною, щоб уберегти від пошкоджень морозом
22 листопада (Нейтральний день)
Цей день підійде для обробки ґрунту та підготовки до зимових посадок. Замовте насіння кавуна Оранж Лакшері для літнього врожаю, поки є можливість.
23 листопада (Нейтральний день)
Займіться пересадкою рослин. Додайте біогумус для підвищення родючості ґрунту, особливо для кімнатних культур, яким важко перезимувати.
24 листопада (Нейтральний день)
Перевірте інвентар і запаси насіння. Розгляньте можливість додавання до колекції різних, цікавих різновидів насіння, яке добре підходить для тривалого зберігання і стійкий до багатьох хвороб.
25 листопада (Нейтральний день)
Цей день гарний для підготовки розсадників та контейнерів для майбутніх посадок. Використовуйте торф'яні горщики для уникнення стресу під час пересадки розсади навесні.
26 листопада (Нейтральний день)
Займіться доглядом за кімнатними рослинами. Розгляньте універсальний ґрунт з кокосовим волокном – він забезпечить кореневу систему достатньою кількістю повітря та вологи.
27 листопада (Нейтральний день)
День підходить для підживлення. Використовуйте добриво щоб підтримати рівень поживних речовин у ґрунті для кімнатних рослин.
28 листопада (Сприятливий день)
сприятливий день для посадок, чудово підходить для посіву деяких зимостійких культур на балконі. Навіть взимку можна вирощувати деякі рослини, які не бояться холодних температур або добре ростуть у контейнерах.
Ось кілька ідей для посіву на балконі взимку:
Зелень: Шпинат, крес-салат, руккола та мікрозелень добре ростуть при невеликій кількості світла і можуть витримати прохолодні умови. Швидко проростають і забезпечують свіжу зелень навіть взимку.
Цибуля на зелень: Посадка цибулі у невеликі горщики або контейнери дозволить швидко отримати зелень для салатів.
Листова петрушка та кріп: Ці трави легко переносять холод і можуть проростати навіть при нижчих температурах, особливо якщо захищені від сильного вітру.
Часник на зелень: Посадка зубчиків часнику у контейнери дасть свіже зелене листя, багате на вітаміни.
Для кращих результатів створіть міні-теплицю, використовуючи прозорі контейнери або накрийте рослини агроволокном. Це допоможе захистити їх від холоду і підтримувати необхідну вологість.
29 листопада (Сприятливий день)
Сприятливий день для посіву, можна посіяти на балконі зелень із асортименту Cultiva, щоб мати свіжі вітаміни навіть узимку. Рукола Летиція – не боїться прохолоди, швидко росте і додає приємний пряний смак до страв. Її зручно вирощувати на підвіконні або балконі в невеликих контейнерах. Шпинат Боа – витривала культура, яку можна висаджувати взимку. Шпинат любить прохолоду і зростає навіть за невеликої кількості світла. Петрушка та кріп голдкрон – добре ростуть у контейнерах і не потребують багато догляду. Посійте насіння у контейнер і тримайте на освітленому місці для свіжої зелені
30 листопада (Несприятливий день)
Останній день місяця краще присвятити плануванню та складанню списку потрібних покупок на наступний сезон. Розгляньте Добриво Фертіплант для весняних посадок.