Для того щоб ефективно розпланувати свій час і ні про що не забути - необхідно знати, коли сіяти в травні та садити. В пригоду для дачника любителя та професіонала стає календар городника, адже він зазначає сприятливі дні в травні 2024. Місячний посівний календар базується на фазах місяця і ви значає найсприятливіші дні.

Завдяки посівному календару ви заволодієте цінною інформацією, коли садити полуницю, кавуни, картоплю, кукурудзу та інші рослини, аби отримати чудовий врожай.

У травні важливо активно займатися садівництвом та городництвом, оскільки це оптимальний час для посіву та посадки рослин у відкритий ґрунт. Також в цей період необхідно забезпечити рослини підживленням, достатнім поливом, профілактичними обробками від хвороб та шкідників та боротьбою з бур'янами. Для успішного виконання всіх садових робіт рекомендується скористатися місячним календарем.

Місячний календар на травень 2024: сприятливі та несприятливі дні для посадки

Місячний посівний календар на травень 2024 року
Посівний календар на травень 2024 року: зелений — вдалі дні, червоний — несприятливі дні, білий - нейтральні дні

Несприятливі дні: 
Згідно з календарем, варто утриматись від посадок та посівів 6, 8, 15, 23-24 та 28 травня. Якщо все ж бажаєте працювати в ці дні, то краще зайнятися купівлею необхідного знаряддя, рослинок та добрив і почекати кращих днів. Також не забувайте про освіту, адже вона - запорука гарного врожаю.

Сприятливі дні:

Рекомендуємо проводити активні роботи в саду та на городі 3,4, 9-10, 11-13, 17-20, 20-22, 25-27 та 30-31 травня. В ці дні варто зосередитись на висаджуванні та посіві рослин, також задумайтесь про пересадку або прищеплення рослинок. Також зверніть увагу на рослини, які мають бути висадженні у відкритий ґрунт

Нейтральні дні:

1-2, 7, 14, 16, 29 травня. Якщо ви не встигли попрацювати у сприятливі дні, то справи маожна закінчити в нейтральні дні.
 

Посівний календар травень 2024 по днях

У період з 1 по 2 травня можна утриматися від висівання та висаджування рослин, оскільки ці дні вважаються нейтральними, але якщо ви не встигли попрацювати у родючі дні в квітні - то можете діяти. Також, можна зосередитися на догляді за вже наявними культурами, полив розсади, пікірування та підготовка до пересадок.. Якщо погода понад 15 градусів за цельсієм, то використайте цей час для проведення прополки або обробки бур'янів, обприскування рослин від шкідників та захворювань.

Якщо вашій ділянці притаманний пирій на полуниці, малині, клумбі - то можна обробити безпечним для цих рослин препаратом під назвою Гербіцид Пантера - це післясходовий гербіцид, який найкращі діє у фазі 3-6 листків буряна. Обробки варто проводити за відповідних температур. Повна загибель бур'янів відбувається протягом 14-21 днів.

2 травня місяць у фазі Водолія, яка не сприяє зростанню рослин, але у зв'язку з погодою варто подбати про боротьбу із равликами, слимаками, які вже увечері вилазять на полювання, методи боротьби з ними є механічні, а є за допомогою молюскоцидів. Це такі препарати, які суттєво знижуть популяцію цих повзучих хижаків і захищають ваш сад та город. 

з 3 по 4 травня - це найбільш вдалий час для висівання насіння редиски, моркви, редьки, буряків, також, якщо у вашому регіоні вдала погода - можете сміливо садити картоплю.  Якщо у вас є розсада, ви також можете пересаджувати її на більш сприятливі місце (парники та теплиці). Ці дні також є чудовими для здійснення пересадок та поливу рослин. У випадку, якщо інсує ризик заморозків - використовуйте плівкові накриття аби зберегти ваші рослинки, також можна використати препарати з амінокислотами, аби рослини легше пережили стрес.

5-6 травня не найкращі дні для пересадки, посадки та посіву. Краще зайнятися підготовкою картоплі, подумайте, як боротися з жуком в цьому сезоні. Якщо ще не посадили картоплю, то можна скористатися протруйниками і далі вам буде достатньо лише однієї обробки, аби забути про колорада. Також зверніть увагу на грунт, перед оранкою варто кинути органічні добрива, якщо ж у вас немає перегною, то чудовим замінником буде екоплант або аргумін.. 

7 травня - нейтральний день. Якщо ви не встигли попрацювати раніше, а попереду немає вільних днів, то можна зайнятися посів зараз, але якщо маєте змогу утриматись, то дочекайтися кращих днів. Зараз можна провести боротьбу проти мурах та слимаків.

8 травня - невдалий день для робіт в саду, наберіть сил, адже попереду вас чекає практично марафон і роботи буде багато. Підготуйте необхідний інвентар.

з 9 по 13 травня настає досить вдалий період для висаджування в теплиці розсади баклажанів, перців та огірка, якщо дозволяє погода. Також це час, коли можна пересадити кущі полуниці та суниці, а також засіяти однорічні та багаторічні квіти. Якщо в цьому році замовляли нові ягідні чагарники або саджанці плодових - сміливо висаджуйте в ґрунт.

14 травня - нейтральний день, рекомендуємо утриматись від посадок, але подбати про сад. Зараз рослинки пережили стрес, різкі перепади температур та вологи, в такому стресовому стані шкідник чи хвороба можуть сильно зашкодити врожаю. Огляньте сад, якщо бачите шкідників, пошкодження то хвороби - необхідно робити обробки.

Якщо не знаєте чим обробляти, використайте готові комплекти проти хвороб та шкідників рослин - тут ви знайдете фото проблеми + опис, як подолати та провести обробки.

15-16 травня - ставимо роботу на паузу та чекаємо на період з 17 травня. За бажанням 16го можна зайнятися прибиранням ділянки та підготовкою.

17 травня - присвятіть боротьбі із бур'янами. Активно росте пирій і варто від нього обробити так, щоб не пошкодити рослини. Ви можете купити гербіцид пантера і провести обприскування. Пакета на 40 мл вам вистачить на 2-4 сотки, це французький препарат перевіренний часом та фермерами, який нарешті з'явився у дрібній фасовці.

З 18 по 22 травня будуть сприятливі дні для висадження всіх овочевих культур та суниці і полуниці. Якщо сприятлива погода, займіться висадженням розсади та посівами. Чудовий адже росте все. Догляньте за вашими плодовими та садом. 
Використовуйте детальний посівний календар на травень, аби дізнатися, які культури висаджувтаи найкраще.

Якщо шукаєте смачну, солодку кукурудзу на цей сезон, рекомендуємо Кукурудза Добриня F1 - супер гібрид із США.

23-24 травня вважаються несприятливими для посадок і посіву рослин, але ідеальними для обрізання садових культур та проведення профілактичних обробок від хвороб та шкідників рослин фунгіцидами та інсектицидами. 

25-27 травня зверніть увагу на підживлення та полив рослин, аби вона отримували достатньо поживних речовин, яких може бути мало в ґрунті. Для того, щоб менше використовувати хімію, зверніть особливу увагу на органічні добрива

28 травня краще утриматися від садово-городніх робіт, оскільки це несприятливий день.Присвятіть час обрізці дерев, аби вони краще плодоносили. Також можна боротися із бур'янами, в такі дні обробки будуть надзвичайно ефективними та допоможуть вам легше позбутися небажанної рослиності на ділянці.


добрив для хвойних

29 травня можна пересаджувати або садити рослини за необхідності, але краще зосередитися на обробленні культур від шкідників, бур'янів та прополюванні грядок. Наприкінці травня можна висівати насіння кавунів безросадним способом у відкритий ґрунт. 

30-31 травня варто зайнятися прищепленням рослин для подальшого розмноження. На цьому етапі розсада вже має зростати на своєму постійному місці, тому можна також обробити парники і теплиці. Також не забудьте про посів дині, щоб мати солодкі та соковиті плоди в цьому сезоні і радувати не лише себе, але і всю родину.

Ось такий посівний канлендар на травень, нагадуємо звертати увагу на інструкцію та погодні умови, хоча місяць і теплий, але залишається велика загроза заморозків, які можуть знищити ваш врожай. Особливо актуально збереження полуниці, зверніть увагу на свої рослинки, якщо у полуниці чорніє квітка - це означає, що ви не отримаєте плоду, і для того, щоб максималізувати врожай, такі ушкоджені квіти необхідно обережно зрізати чи зірвати. Таким чином ви дасте можливість розвиватися рослинці швидше.

Також в травні актуальною проблемою є довгоносики та попелиці ("тля") для боротьби з ними необхідно використовувати інсектициди, але не забувайте, що зараз активно літають бджоли і обробки мають бути безпечними для них, оскільки велику частину врожаю на себе беруть саме вони, запилюючи рослини.

Довгоносики ж вигризають листочки і залишають сліди у формі дірок, а якщо ще й на дереві завелась попелиця, то такі плодові чи ягодні необхідно терміново рятувати. Якщо не знаєте, як це зробити - напишіть нам в чат, щоб отримати консультацію від біолога.

Не забувайте також про боротьбу із шкідниками картоплі для цього використовуйте засоби від колорадських жуків, зверніть увагу, що інсує кілька різновидів засобів, а саме біологічні та хімічні. Використовуючи біологічні, ви зможете зменшити термін очікування і раніше смакувати ягодами та фруктами.

Посівний календар на 2024 рік таблиця

Категорія Рослини Дні
Коренеплоди Картопля, топінамбур 26, 27 травня
  Батат 3 та 4, 10, 17 і 18, 21-22, 25-27, 30 та 31 травня
  Редиска, 11-12, 19-20, 26 і 27 травня
  Селера та петрушка на корінь 18-20, 22, 25-27 травня
Цибулеві Ріпчаста цибуля 19-20, 22, 25-27 травня
  Цибулька на зелень, шніт 3-4, 11-13, 19-22, 30, 31 травня
  Часники 19-21, 25-27 травня
  Цибуля порей 20-22, 25-27 травня
Овочі Помідори(томати) 9-12, 19-22, 26-27 травня
  Переці та баклажани 10-12, 20-22 травня
  Огірки 9-12, 19-22, 26-27 травня
  Броколі, цвітна капуста 11-13, 20, 21 травня
  Рання капуста 19, 20, 21 травня
  Середні та пізні сорти капусти 10-13, 19-22 травня
  Селера з ніжкою 20-22, 25-27 травня
  Спаржа 11-12, 19-22 травня
  Кабачки, патисони, гарбуз 11-12, 20, 22 травня
  Баштанні 11-12, 20-22 травня
  Стручкові (квасоля, горох, сочевиця, нут) 10-12, 19, 20-21 травня
  Кукурудза 19, 20, 21 травня
  Зернові (пшениця, овес, ячмінь, жито) 19-22, 24 травня
  Соняшник 13, 19, 20 травня
  Міцелій 3, 4, 19, 20, 24-27, 30, 31 травня
Зелень і трави Салати, цикорій 9, 11-13, 19-22 травня
  Шпинат 3-4, 25-27, 30, 31 травня
  Рукола, крес, листова гірчиця 9, 21, 22 травня
  Мангольд, щавель 9-11 травня
  Кріп, петрушка, кінза 11, 12, 19-22 травня
  Базилік, материнка, розмарин та інші пряні трави 4, 9, 11-13, 17-20, 25-27 травня
  Лікарські та чайні культури 11-13, 17-20 травня
  Мікрозелень 5, 7, 11-13, 30, 31 травня
Плодово-ягідні Суниці та полуниці 10-13, 21, 22 травня
  Яблуні 25-27 травня
  Груші, айва 19, 21, 26-27 травня
  Абрикоси, вишні, сливи, персики 19-21 травня

Таблиця посіву на травень створенна для того, щоб садівник знав, коли і що краще садити чи сіяти. Важливо використовувати подібні додаткові матеріали, для того щоб отримати потужний врожай.