Кількість
|
Вартість
|
||
|
КРОК ЗА КРОКОМ
Для початку варто підготуватися до майбутньої роботи.
- У першу чергу вам знадобиться якісний субстрат. Він має бути повітро- і вологоємним з нейтральною або слабокислою реакцією. Найзручніше рішення – купити вже готову ґрунтосуміш для розсади на основі торфу з домішками перліту та змішати з Азотофіт®-т, щоб заселити корисну мікрофлору в ґрунт.
- Далі придбайте або підготуйте (вимийте й продезінфікуйте) касети для розсади. Якщо їх немає, згодяться і звичайні пластикові ящики або широкі горщики.
- Наступний крок – розділіть насіння за кількістю по строках посіву. Найсприятливішими місяцями для посіву насіння на розсаду вважають лютий і березень. Більш точний момент залежить від того, куди ви плануєте пересаджувати розсаду
ПІДГОТОВКА НАСІННЯ, ЯКЩО ВОНО НЕОБРОБЛЕНЕ
Мабуть, кожен городник, що вирощував власну розсаду, знає, що нерідко необроблене насіння погано проростає. Аби такого не сталося, насіння перед посівом варто замочити у спеціальному розчині активатора Азотофіт®-р.
Цей препарат:
- пришвидшить схожість насіння, простимулює розвиток кореневої системи рослини і прискорить її ріст;
- зміцнить імунітет, підвищить їхню стійкість до хвороб і негативних чинників
ПІДЖИВЛЕННЯ ТА ПРОФІЛАКТИКА -
Аби забезпечити розсаду всіма необхідними макро- та мікроелементами, у подальшому сіянці треба підживлювати. Для цього ідеально підходить Живе Добриво® – біопрепарат на основі природних азотфіксуючих, фунгіцидних, фосфор- та каліймобілізуючих ґрунтових та інших корисних бактерій (молочнокислих, симбіотичних).
Вносити добриво можна поливом під корінь або шляхом обприскування. В обох випадках у день обробки приготуйте розчин 35 мл препарату у 10 л води та підгодуйте розсаду. Вносити бажано раз на 7–14 днів.
Ще одним важливим пунктом у догляді зарозсадою є профілактика хвороб. Молоді рослини нерідко гинуть від кореневих та стеблових гнилей. Зараження збудниками хвороб може виникнути в будь-який момент і за лічені дні знищити всі результати вашої праці. Тому застосування фунгіциду є обов’язковим. Ефективним помічником-захисником стане МікоХелп®. Цей препарат не тільки захистить культури від хвороб, а й покращить зростання та розвиток рослин.
Треба полити розсаду розчином біофунгіциду (20 г препарату/10 л води) мінімум двічі – відразу після посіву і повторно через 7–10 днів.
Бажано перенести розсаду після появи сходів у світле, але більш прохолодне місце з температурою повітря 10–14 °С. Це дасть змогу запобігти витягуванню рослин.
ЗАВЕРШАЛЬНИЙ ЕТАП
Як тільки у сіянців з’являться два справжні листочки, рослинки треба пікірувати в окремі горщики об'ємом 0,5 л. Кожен сіянець обережно пересадіть, намагаючись не пошкодити кореневу систему, і засипте ґрунтом до рівня нижнього листа. Висаджувати розсаду у ґрунт (під плівку або на грядку) бажано після появи на сіянцях 5–6 листків. Але щоб допомогти рослинам легше і швидше призвичаїтись до нових умов навколишнього середовища, не завадить застосувати укорінювач ХелПрост®.
Розчиніть 35 мл препарату у 10–15 л води і замочіть корені розсади на 0,5–1 год. Після висаджування полийте рослини використаним розчином.